nevreme

Македонија

Невремето во Скопје кршеше дрвја, настрадаа коли на „Партизанска“

А1он
Силното невреме со ветер и дожд што попладнево го зафати Скопје предизвика голема штета на паркинг на булеварот „Партизански одреди“, спроти Универзалната сала, каде голема
Македонија

ВИДЕО: Невреме го зафати скопскиот регион, отежнат сообраќајот на автопатот кон Тетово

Кристијан Ландов
Силно невреме со поројни дождови попладнево го зафати скопскиот регион. Забавен беше сообраќајот на автопатот Тетово-Скопје, а возилата беа принудени да се движат со 40
Регион

ВИДЕО: Силно невреме со град ја зафати северна Хрватска

А1он
Силно невреме проследено со градот го погоди северот на Хрватска, јавуваат медиумите од земјата. За северниот дел од Хрватска, регионот на Хрватското загорје, издадено е
Македонија

Повторно спречена појава на град во повеќе региони низ државата

А1он
Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР) преку радарските центри Ѓуриште и Тополчани и Аероклуб Скопје вчера од 16:13 часот до 18:43 часот изврши авионско засејување на
Македонија

Пожарникарите од Неготино интервенираат по обилниот дожд во градот

А1он
По обилниот дожд во Неготино, на терен интервенираат неготинските пожарникари. Командирот на Територијалната противпожарна единица Иле Илиев изјави дека со пумпи ја црпат надојдената вода
Регион

ВИДЕО: Големо невреме во Белград, реки вода по улиците

А1он
Попладнево невреме го погоди Белград, наврна голема количина на дожд, па главните улици на градот беа поплавени. Граѓаните шокирани од глетката постојано објавуваа видеа на
Свет

Тропската бура Кристобал го погоди југоисточниот дел на САД

А1он
Тропската бура Кристобал го погоди брегот на југоисточната американска држава Луизијана, објави американскиот Национален центар за урагани. Невремето, кое со себе донесе ветер од 85