stip

Македонија

„Десет лопати за девет години“ – граѓанска акција за вечната изградба на клиничкиот центар во Штип

А1он
Во Текот на денешниот ден од група активисти беше спроведена активистичката акција „10 лопати за 9 години“. Акцијата е посветена на веќе вечната изградба на
Македонија

Истрага против две лица во Штип за тешка сообраќајна несреќа со смртни последици

А1он
Основното јавно обвинителство Штип донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица, осомничени дека сториле кривично дело – Тешки дела против безбедноста на луѓето
Македонија

Изречени 22 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он
Вкупно 22 возачи се санкционирани за брзо возење во зајакната акциска контрола на територија на СВР Штип. Како што соопшти МВР, на сите прекршители изготвени
Македонија

Во Штип откриени шест возила за јавен превоз со неисправни сопирачки

А1он
Изречени се вкупно девет санкции за возила кои вршат јавен превоз на патници на територија на СВР Штип. „Полициски службеници на СВР Штип денеска (16
Македонија

Завршен експресниот пат Штип-Радовиш, втората фаза од Три чешми до Штип пуштена за сообраќај под времен режим

А1он
Заврши изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш. Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски попладнево изврши увид, со што и последниот дел од делницата од Три