stip

Македонија

Изречени 22 санкции за брзо возење на територија на СВР Штип

А1он
Вкупно 22 возачи се санкционирани за брзо возење во зајакната акциска контрола на територија на СВР Штип. Како што соопшти МВР, на сите прекршители изготвени
Македонија

Во Штип откриени шест возила за јавен превоз со неисправни сопирачки

А1он
Изречени се вкупно девет санкции за возила кои вршат јавен превоз на патници на територија на СВР Штип. „Полициски службеници на СВР Штип денеска (16
Македонија

Завршен експресниот пат Штип-Радовиш, втората фаза од Три чешми до Штип пуштена за сообраќај под времен режим

А1он
Заврши изградбата на експресниот пат Штип-Радовиш. Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски попладнево изврши увид, со што и последниот дел од делницата од Три
Култура

Во штипската галерија „Безистен“ изложени делата на Борислав Траиковски

А1он
Изложба „Бои и чувства“ на Борислав Траиковски е отворена во штипската галерија „Безистен“. Неговата дела се изложуваат постхумно, а преку нив го претставува неговиот роден
Македонија

Жителите на Соколарци бараат да се ублажат угорнините на надвозникот преку експресниот пат Штип – Кочани

А1он
Жителите на кочанското село Соколарци, како и другите кои ја користат локалната сообраќајна врска кон Чешиново и општинскиот центар во Облешево, реагираат за изведбата на
Македонија

Од 13 автобуси и комбиња кои биле проверени во штипско, дури девет биле со фалинки

А1он
Секторот за внатрешни работи (СВР) Штип вчера спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот, при што биле проверени 13 автобуси и комбиња, кои вршат