stip

Македонија

ФОТО: За функционерите на ДПМНЕ законите не важат

А1он
Возилото на штипскиот градоначалник Зоранчо Алексов и службеното возило на ЈП „Исар“ беа паркирани на место означено како паркиралиште ЕДИНСТВЕНО за возила на МВР. Да
Македонија

Почна Пастрмалијадата во Штип

А1он
Синоќа на плоштадот „Слобода“ во Штип започна манифестацијата „Пастрмалијада“. На плоштадот се поставени 30-ина штандови на кои штипските ресторани и кафеани служат пастрмалии по цена
Македонија

„Вонземјаните“ го пресликаа логото од штипска лабараторија

А1он
Чудниот знак во полето во Расадникот кај селото Таринци и денеска е топ тема меѓу штипјани. Измама, герила маркетинг или нешто друго сите се прашуваат.