„Вонземјаните“ го пресликаа логото од штипска лабараторија

Од:

Чудниот знак во полето во Расадникот кај селото Таринци и денеска е топ тема меѓу штипјани. Измама, герила маркетинг или нешто друго сите се прашуваат.

Интерсно е дека на својата официјална веб страница соопштение објавиле и од Универзитетот „Гоце Делчев“ во Штип. Во него се вели: – Додека медиумите дебатираа за потеклото на оваа појава, Универзитетот „Гоце Делчев“ – Штип пак констатираше уште невообичаена коинциденција. Имено, формата која случајно или не е отсликана во штипското село е идентична со логото на Лабораторијата за заштита на растенијата и животната средина која функционира во состав на Земјоделскиот факултет при Универзитет „Гоце Делчев“ – Штип“, напишале од универзитетот.

Засега од универзитетот се без коментар дали тие имат нешто со чудниот знак во полето, но велат дека отсликувањето на формата која е идентична со ова лого е интересна афирмација за Лабораторијата.

Виолета Кожинкова

Би можело да ве интересира

Уапсен млад штипјанец, два дена по ред од кола пукал во воздух пред група луѓе

Жарко Настоски

Штипските текстилни работнички се откажаа откако протестот им се покажа залуден

Жарко Настоски

На одбележување на стогодишнината на Противпожарниот дом во Штип упадна поранешен пожарникар

Ана Ололовска

Тешка сообраќајна несреќа во Штип – тинејџер со мопед удри во две девојки

Жарко Настоски

Од утре во Штип почнува имунизацијата на населението од источниот и од југоисточниот регион

Штипската сала „Јордан Мијалков“ ќе биде центар за имунизација во источниот регион

Leave a Comment

20 − 2 =