ФОТО: За функционерите на ДПМНЕ законите не важат

Од:

Возилото на штипскиот градоначалник Зоранчо Алексов и службеното возило на ЈП „Исар“ беа паркирани на место означено како паркиралиште ЕДИНСТВЕНО за возила на МВР.

Да паркиравме ние, обичните смртници, кој знае со каква казна ќе ни го уништеа денот. Сепак, градоначалникот убаво си го помина денот.

Фотографијата и информацијата А1 ја доби од читател од Штип.

Би можело да ве интересира

Уапсен млад штипјанец, два дена по ред од кола пукал во воздух пред група луѓе

Жарко Настоски

Штипските текстилни работнички се откажаа откако протестот им се покажа залуден

Жарко Настоски

На одбележување на стогодишнината на Противпожарниот дом во Штип упадна поранешен пожарникар

Ана Ололовска

Тешка сообраќајна несреќа во Штип – тинејџер со мопед удри во две девојки

Жарко Настоски

Од утре во Штип почнува имунизацијата на населението од источниот и од југоисточниот регион

Штипската сала „Јордан Мијалков“ ќе биде центар за имунизација во источниот регион

6 comments

Kumanovec 20/10/2012 - 17:39 at 17:39

mozebi nema da go objavite ama ako zememe da slikame i pisuvame sto pravi vladeackata SDSM vo Kumanovo malku ke bidat 2 sliki i edna strana. Pozdrav

Reply
Slobodan-Cobe 20/10/2012 - 18:39 at 18:39

Znaci vo ovaa statija nikoj ne go spomna SDSM, ili kontraprotest bese mototo na tie na vlast i simpatizerite na vladeackata partija, znaci koj i da go spomne DPMNE odma kontra SDSM, neznam sto tolku se panichite, mada vekje pocnuvam da znam od kade proizleguva taa panika

Reply
kumanovac 21/10/2012 - 08:03 at 08:03

Ovoj shto se javi kako kumanovec ne veruvam deka e od Kumanovo

Reply
milorad 21/10/2012 - 15:19 at 15:19

mozda e novo komponovan pa jos ne zanae kako se pisuje na kumanovski.Ako sakav da objasniv sto im znaci taj kratenka PPna nekoi komentatori

Reply
zoran 22/10/2012 - 02:38 at 02:38

gi fativte vo golem kriminal nema sto …sekoja cest za komunjarskata vi vestina

Reply
mene 22/10/2012 - 12:22 at 12:22

@Zoran: Golemiot kriminal site go znaat… detaljite se bitni, ti ne razbiras… ti si dpmne-ovec.

Reply

Leave a Comment

3 × two =