(ВИДЕО) СДСМ Штип: Приоритетите за 2013-2017 во нашата програма

Од:

„По неколку месеци работа на терен, по завршувањето на проектот “ОТВОРИ ВРАТА ЗА ИДНИНАТА” И информациите што ги добивме од жителите на Општина Штип, решивме заедно со нив да ги поставиме приоритетите за Штип во нашата програма за Локалните изборо 2013 година.

– Гасификација на Општина Штип; Нов градски стадион; Мост на река Брегалница; Студентски дом; Нов старечи дом; Спа центар Кежовица со спортски комплекс; Целосно уредување на коритото на река Отиња; Изградба на кеј на река Брегалница со спортски терени; Катна гаража; Проширување на влезовите на Штип – булеварско уредуваше;

– Ова се приоритети во нашата програма за Локалните избори 2013 година, а проектите од типот на патна инфраструктура, пазари, вдоовод, канализација, зеленило, чистота и др ќе бидат презентирани во деталната програма“, изјави Здравко Коцев, кандидат за градоначалник на Штип.

Би можело да ве интересира

СДСМ: Законите важат за сите подеднакво, денеска тоа го потврди и Транспаренси, ВМРО-ДПМНЕ не може да се воздржи од изнесување невистини

А1он

(ВИДЕО) Кузеска: Извештајот на ТИ потврдува, имаме сериозен напредок во борбата против корупција

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е во паника поради слабата работа на нивните градоначалници кои се големо разочарување

Ана Ололовска

СДСМ: Пецаков мора да одговара, ВМРО-ДПМНЕ да престане да го штити и да врши притисок врз институциите

Ана Ололовска

СДСМ: Институциите да не паѓаат на притисокот на ВМРО-ДПМНЕ, Пецаков да одговара

А1он

Митрески: За укинување на техничка Влада потребен е консензус, предвремени избори нема да има

Leave a Comment

3 × five =