zanimlivost

Магазин

Сопственикот на „Зара“ Амансио Ортега го симна Бил Гејтс од тронот како најбогат човек на светот

А1он
Светот го доби новиот најбогат човек, откако сопственикот на „Зара“, Шпанецот Амансио Отрега, го надмина богатството на Бил Гејтс, наведува магазинот „Форбс“. Царството на модниот
Свет

Авионски патници чекале седум часови за да се одмори пилотот кој ги надминал работните часови

А1он
Патниците од авионот на „Ер Франс“ што на својот лет од Њујорк за Париз, бил пренасочен во Манчестер, седум часа останале заробени во аеродромската зграда,