zanimlivost

Свет

Два милиони отштета за две семејства чии бебиња беа заменети во породилиште

А1он
По 20 години откако две бебиња беа заменети од невнимание во инкубатор во една клиника во Кан, на југот на Франција, денеска нивните семејства добија
Свет

Оваа пеперутка е навистина ретка, половина е машки пол, половина е женски пол

А1он
На Академијата за природни науки на Универзитетот Дрексел постојат 3,5 милини примероци од различни инсекти, но пеперутката која ја откри еден од волонтерите навистина е
Свет

Среде операција на мозокот се разбудила и разговарала со докторите

А1он
Еден полски хирург доживеа вистински шок кога во моментот на операција на мозокот, пациентката се разбудила од анестезијата и го прашала дали се се одвива