alkohol

Македонија

Полицијата вчера уловила 62 пијани возачи

А1он
62 возачи под дејство на алкохол, 151 шофер санкциониран за непрописно престигнување и уште 446 други прекршоци. Ова е билансот на сообраќајната полиција во контролите
Свет

ВИДЕО: Пијани руски војници влетаа во аеродром со оклопен транспортер

А1он
Неколкумина руски војници, членови на екипажот на оклопно возило, пијани управувале со транспортерот „БМП-3“-от и влетале во бетонскиот ѕид и заштитната ограда на аеродром во
Свет

Во Русија се разгледува зголемување на старосната граница за купување алкохол

А1он
Рускиот министер за здравство, Михаил Мурашко побара зголемување на старосната граница од 18 на 21 година за набавка на алкохол бидејќи бројот на смртни случаи
Свет

Гувернерот на Најроби дели коњак на населението како лек против Ковид-19

А1он
Гувернерот на Најроби, Кенија, Мајк Сонко на сиромашното население во главниот град на Кенија дели коњак, тврдејќи дека штити од новиот коронавирус. Гувернерот, кој минатата
Македонија

За карантинскиот викенд потрошено повеќе алкохол отколку за Нова година, редици пред секој дуќан

Маја Илиевска-Пачемска
„Толку алкохол не ни се потроши ниту за Нова година“, коментираа вработени во скопски супермаркет. На секој час од магацините ваделе нови пакети алкохолни пијалаци,
Свет

Во Иран повеќе смртни случаи од конзумирање алкохол отколку од коронавирус

А1он
Стотина Иранци починале од труење со алхохол во последните неколку недели, бидејќи верувале дека етанолот и метанолот од индустриското производство ќе им помогнат да не
Магазин

Келнерите откриваат кои три пијалаци никогаш не би ги нарачале

А1он
Порталот Н1 направи анкета меѓу келнерите, околу тоа – кои пијалаци скоро никогаш не би ги нарачале? Следат трите најчести одговори… Мимоза Иако овој коктел