alkohol

Свет

Петнаесетгодишно девојче од Русија на забавата испила силен алкохол, следниот ден починала

А1он
Петнаесетгодишно девојче почина од труење со алкохол на нејзината роденденска забава во село во Трансбајкалската област, во југоисточниот дел на Сибир, соопштија регионалните власти. Истрагата
Македонија

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно
Свет

Путин загрижен: Руски функционери се свртеа кон алкохол поради менување на текот на војната во Украина

А1он
Врвот на Кремљ се оддаде на алкохол поради големо количество стрес, а рускиот претседател сака да му стави крај. Клучните соработници на Кремљ, наводно, се
Свет

Јапонците сакаат да го прошират консумирањето алкохол кај младите

А1он
Младите Јапонци се премногу трезвени, според локалната даночна управа која сака да ја прошири консумацијата на алкохол кај таа популација со нова конкуренција, пренесува Би-Би-Си.
Македонија

Прилепски малолетници пиеле алкохол во угостителски објекти

А1он
На 05/06.08.2022, согласно планот на СВР Битола-Отсек за превенција во рамки на проектот „Безбедно лето“, во содејство со Надворешната канцеларија за криминалистички работи и Полициската
Македонија

Угостители точеле алкохол на малолетници во Битола

А1он
Синоќа во периодот од 22.30-00.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Битола и Одделението за криминалистички работи на подрачје на Битола во координација со инспектори