99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

Од:

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот.

На територија на град Скопје изречени се вкупно 99 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 20 санкции, 11 мерки за возење без возачка дозвола, 28 санкции за возење под дејство на алкохол.

Изречени се осум мерки за минување на затворен сигнал (црвено светло), пет санкции за нерегистрирани возила, четири мерки за возач почетник. Засилените акциски контроли продолжуваат.

Би можело да ве интересира

Приведен е скопјанецот во чиј двор беа пронајдени четворица малолетници во бесознание

A1on

Индија: 34 лица починаа, а 80 завршија во болница откако пиеле отровен алкохол

Горан Наумовски

Тешка сообраќајка на патот Кавадарци – Росоман, неколкумина повредени

Орце Костов

Група деца се затруле со чист алкохол во Белградски клуб: Последиците може да бидат страшни

А1он

Казнети 136 возачи во Скопје: Возеле брзо, немале возачка, зборувале на телефон

А1он

64-годишен возел велосипед со 4,61 промили алкохол во крвта