vozaci

Македонија

Тешка сообраќајка на патот Кавадарци – Росоман, неколкумина повредени

Орце Костов
Тешка сообраќајка се случи утрово на патот Кавадарци-Росоман во кое учествуваа две возила „пежо 206“ и „фиат пунто“. Три лица се повредени, од кои едно
Македонија

Казнети 136 возачи во Скопје: Возеле брзо, немале возачка, зборувале на телефон

А1он
Во сообраќајни контроли вчера во Скопје извршени од Секторот за внатрешни работи Скопје биле казнети 136 возачи. Како што информира Министерството за внатрешни работи, 17
Македонија

(ВИДЕО) Ако денеска не добијат плата, вработените во ЈСП со своите семејства ќе штрајкуваат во 4.30 наутро

Орце Костов
Вработените од ЈСП и покрај проверките од полицијата по дојавата за бомба во некој од градските автобуси, го одржаа штрајкот и најавија дека доколку не
Македонија

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно
Македонија

МВР санкционираше 591 возач за пребрзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при
Регион

ВИДЕО: Тинејџери со скапи коли дивеат по српските патишта

А1он
Арогантни, опасни возачки потези од страна на млади возачи, кои немаат никаква почит кон останатите учесници во сообраќајот, се забележани на нова снимка објавена на