vozaci

Македонија

(ВИДЕО) Ако денеска не добијат плата, вработените во ЈСП со своите семејства ќе штрајкуваат во 4.30 наутро

Орце Костов
Вработените од ЈСП и покрај проверките од полицијата по дојавата за бомба во некој од градските автобуси, го одржаа штрајкот и најавија дека доколку не
Македонија

99 санкционирани возачи во Скопје, 28 под дејство на алкохол

А1он
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (2.10.2022) продолжи со контролите во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се вкупно
Македонија

МВР санкционираше 591 возач за пребрзо возење

А1он
Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Македонија за санкционирање на возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при
Регион

ВИДЕО: Тинејџери со скапи коли дивеат по српските патишта

А1он
Арогантни, опасни возачки потези од страна на млади возачи, кои немаат никаква почит кон останатите учесници во сообраќајот, се забележани на нова снимка објавена на
Македонија

Во Гостивар за еден час казнети 60 несовесни возачи

А1он
Министерството за внатрешни работи почна со спроведување на засилени акциски контроли за санкционирање на непочитувањето на сообраќајните правила и прописи и во другите градови, меѓу