soobrakajna nesreka

Македонија

Седум повредени во сообраќајка на автопатот Гостивар-Тетово

А1он
На 04.08.2022 во 23.55 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Гостивар-Тетово, наспроти тетовско Горно Седларце, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно возило
Свет

Најмалку 17 загинати во сообраќајна несреќа во јужниот дел на Египет

А1он
Најмалку 17 лица загинаа, а четири се повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случи во јужниот дел на Египет. Несреќата се случила при судар
Македонија

Тројца погинаа откако возило излета и се преврте на патот Маврови Анови-Дебар

А1он
Попладнево во 16.50 часот, во СВР Тетово е пријавено дека на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во месноста “Стрезимирски мост”, патничко возило “рено”, со германски национални
Македонија

Прегазен пешак во струмичко, починал на местото на несреќата

А1он
70-годишен човек од тетовско починал на лице место откако бил удрен од мотор „јамаха“ на регионален пат во околината на Струмица. Мотоциклот го управувал 50-годишен
Македонија

Еден починат и двајца повредени во тешка сообраќајна несреќа на патот Гостивар-Кичево

А1он
Кичевец загина во сообраќајна несреќа, а две лица се потешко потврдени откако автомобилот со кој се превезувале излетал од патот. Според СВР Тетово, ноќеска, десетина
Македонија

Поради лизгав пат на делницата Велес-Штип се превртело возило, повредени сопружници

А1он
Поради лизгав коловоз и мраз попладнево се случи сообраќајна несреќа на делницата Велес-Штип, над месноста викана Ѓубриште во која се превртело возило со сопружници од
Македонија

Седум лица повредени во сообраќајна несреќа во околината на Велес, меѓу кои две деца

А1он
Во судар на две возила на патот Чашка – Голозинци повредени се седум лица. Како што информира др.Василка Пановска Поп Стефанова, началник на Итната помош
Регион

15-годишно девојче загина во сообраќајна несреќа во Бугарија, возачот не поседувал дозвола

А1он
На патот Вратца-Орјахово, синоќа, 15 годишно девојче загина во сообраќајна несреќа откако 19 годишниот возач, кој не биле оспособен да управува со возила, наеднаш ја
Регион

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Објавена снимка од сообраќајната несреќа во центарот на Белград

А1он
Тешка сообраќајна несреќа се случи во Белград во која загинаа двајца граѓани во близина на српската Влада. Според првичните информации едно лице се наоѓа во