pletvar

Македонија

На Плетвар се преврте камион, километарски колони на превојот

А1он
Километарски колони по 16 часот има на планинскиот превој Плетвар, поради превртено тешко товарно возило кај местото Топлица. -Тешко товарно возило околу 16 часот се
Македонија

АМСМ: На планинскиот премин Плетвар возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано

А1он
Укината е забраната за движење на камиони на планинскиот премин Плетвар, но возилата се пропуштаат наизменично и редуцирано, информира АМСМ. Од 13:30 часот, како што
Македонија

Запалениот камион сопственост на скопската фирма „Доел ЗМЗ Транс“

А1он
Камионот што изутрината се запали на превојот Плетвар е сопственост на скопската фирма „Доел ЗМЗ Транс“, марка Ман. Камионот кој превезувал картонски кутии, целосно изгоре