amsm

Македонија

Изгасната е цистерната, отворен е патот Струмица-Радовиш

А1он
Сообраќајот на регионалниот пат Струмица –Радовиш од 10:37 часот е нормализиран, информира АМСМ. Патот беше затворен за сообраќај во 09:45 часот поради опожарна цистерна која
Македонија

Запалена цистерна, затворен патот Струмица-Радовиш

А1он
Регионалниот пат Струмица – Радовиш 09:45 часот е затворен за сообраќај поради опожарено товарно моторно возило, соопшти АМСМ. Нема инфрмација до кога ќе биде затворен
Македонија

АМСМ: Во прекин локални патишта во Крива Паланка, на граничниот премин Богородица за излез се чека околу 30 минути

А1он
Поради излевање на Крива Река, во прекин ќе бидат локалните патишта од Крива Паланка кон селата Варовиште и Градец. Во кумановското село Пчиња има собрани
Македонија

Регионалниот пат Валандово – Струмица, кај Валандовско Брдо во прекин за камиони и автобуси

А1он
Регионалниот пат Валандово – Струмица , кај м.в. Валандовско Брдо е во прекин за камиони и автобуси, информираат од АМСМ. – Поради откачена приколка од
Македонија

АМСМ: Нормализиран сообраќајот на неколку патишта, се препорачува прилагодена брзина на движење на возилата

А1он
Нормализиран е сообраќајот на патиштата Скопје-Штип кај Кадрифаково, кај Плетвар, Струмица – Радовиш кај с.Василево и Штип – Велес кај с.Сарамзалино, соопшти Автомото сојузот. Сообраќајот
Македонија

АМСМ: Сѐ уште блокиран патниот правец Скопје – Штип

А1он
Од АМСМ информираат во врска со нормализирањето на сообраќајот на патиштата, што беа блокирани поради протести. „Во врска со претходната информација за нормализирање на сообраќајот
Македонија

Сообраќајот умерен, нема подолги задржувања на граничните премини

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез
Македонија

Утре пренасочување на сообраќајот на патот Бучим – Радовиш поради асфалтирање

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози со умерен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини, од македонска
Македонија

И за влез и за излез од Македонија, на Табановце се чека половина час

А1он
На ГП Табановце има зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини,