tabanovce

Македонија

Србин се обидел да влезе во Македонија со фалсификувани бугарски документи

А1он
На 19.01.2024 во 10.20 часот на Граничен премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода Д.М.(53) од Република Србија. При пасошка контрола и проверка, тој
Македонија

Колони за влез во Грција и Србија: Се чека до 45 минути

А1он
Километарска редица за влез во Грција има утрово, за продолжениот викенд поради празникот Водици. Освен на градиничниот премин Богородица, се чека и на преминот Табановце.
Македонија

„Долче и Габана“, „Версаче“, „Ралф Лoрен“ и „Најк“ – На Табановце спречен шверц на брендирани облека и обувки

А1он
Спречен обид за криумчарење на брендирана облека и обувки вредни 1,6 милиони денари денари од познати модни марки меѓу кои „Долче и Габана“, „Версаче“ „Мајкл
Македонија

Три простории изгореа во пожар во кумановското село Табановце

А1он
Помошни простории, работилница за изработка на грнчарија, куќа изгореа во пожарот што избувнал во два часот по полноќ во кумановското село Табановце. Во гаснењето на
Македонија

На „Табановце“ за излез од државата се чека околу половина час

А1он
На граничниот премин „Табановце“ за излез од државата се чека околу 30 минути поради зголемена фреквенција на возила, соопшти Автомотосојузот на Македонија. На останатите гранични
Македонија

ВИДЕО: На Табановце гужви за влез, на Богородица колони за излез

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Поради зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез во државата на