tabanovce

Македонија

На Табановце поставена првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан

А1он
На граничниот премин Табановце, на влез во Северна Македонија, Царинската управа на Северна Македонија ја постави првата табла за Зелена лента за Отворен Балкан што
Македонија

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он
Основното јавно обвинителство Куманово поведе постапка против двајца Авганистанци, на возраст од 31 и 25 години, поради постоење на основано сомнение дека го сториле кривичното
Македонија

На ГП Табановце за излез од државата се чека 40 минути

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничниот премин Табановце се бележи зголемена фреквенција на возила, времето на чекање
Македонија

Гостиварец на Табановце се обидел да прошверцува 1.000 антиген тестови на Ковид-19

А1он
При контрола на автобус пријавен за влез на ГП Табановце, царинските инспектори од Одделението за оперативни работи привремено задржаа 1000 парчиња антиген тестови за Ковид