granicen premin bogorodica

Македонија

Во близина на граничниот премин Богородица пронајдени пет мигранти од Сирија

А1он
Во раните утрински часови, денеска на паркинг во близина на граничниот премин „Богородица“ од страна на полициски службеници биле пронајдени пет мигранти од Сирија, на
Македонија

Граничниот премин „Богородица“ отворен за сообраќај

А1он
Вечерва нешто по 20:00 часот отворен за сообраќај е граничниот премин „Богородица“, што беше затворен откако попладнево во негова близина избувна пожар, потврдија од Министерството
Македонија

Поради пожар затворен граничниот премин „Богородица“

А1он
Поради пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин „Богородица“, сообраќајот на овој граничен премин е во прекин и возилата се
Македонија

На Богородица за излез од земјава се чека 40 минути

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради зголемена фреквенција
Македонија

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, за излез на ГП Табановце време на
Македонија

На граничниот премин Табановце се чека до 45 минути, на Богородица до 30 минути за излез од државата

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози, со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини и зголемена фреквенција на
Македонија

Зголемена раздвиженост на граничниот премин Богородица

А1он
Продолжениот викенд, за прв пат од почетокот на пандемијата, ја зголеми сообраќајната раздвиженост на граничниот премин Богородица, што беше забележливо уште во текот на вчерашниот
Македонија

Протерани петмина албански државјани што илегално влегле во Македонија од Грција

А1он
Полицајци од „Богородица“ вчера ги привеле албанските државјани Т.Л. (46), Ч.Е. (33), П.Е. (36), Ш.Е. (33) и Б.А. (40), поради непочитување на член 9 став