granicen premin bogorodica

Македонија

ВИДЕО: Колони на Богордица, се чека и по еден час

А1он
Поради зголемена фреквенција на возила, на граничниот премин „Богородица“ за излез од државата се чека околу 45 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна,
Македонија

ВИДЕО: Се чека на Богородица и на Табановце

А1он
Сообраќајот на државните патишта утрово се одвива непречено, по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. Се бележи поголем интензитет
Македонија

За влез и за излез во државата од Табановце и Богородица се чека еден час

А1он
За влез од граничниот премин Табановце и за излез од граничниот премин Богородица се чека околу еден час, соопштија денеска Министерството за внатрешни работи за
Македонија

Повторно отворен граничниот премин „Богородица“

А1он
Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека повторно е отворен граничниот премин „Богородица“, кој денеска беше привремено затворен поради пожар кој избувна на грчка
Македонија

ВИДЕО: Поради пожарот на Богородица/Евзони, возилата се пренасочуваат на Дојран

А1он
Поради пожарот на грчка страна во прекин е сообраќајот на граничниот премин Богородица – Евзони, а возилата се пренасочуваат на граничниот премин Дојран, информираат денеска
Македонија

ВИДЕО: Пожар на грчка страна, затворен преминот „Евзони“

А1он
Пожар избувна на грчката страна од границата кај преминот Богородица. Пожарот го потврдија од Центарот за управување со кризи. Според очевидци, на преминот е исклучена
Македонија

Колони на Табановце и на Богородица, се чека над половина час

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. Поради зголемена фреквенција
Македонија

Гужви за влез во Грција, во колони се чека и на Богородица и на Дојран

А1он
Поради зголемена фреквенција на возила времето на чекање на граничниот премин Табановце за влез е околу 30 минути, а на граничните премини Богородица и Дојран
Македонија

По околу половина час се чека за влез во државава на ГП Табановце и за излез на ГП Богородица

А1он
По околу половина час се чека за влез во државава на граничниот премин Табановце и за излез од државава на ГП Богородица, информира утрово Автомотосојузот
Македонија

На „Табановце“ и „Богородица“ за влез и излез од земјава се чека по околу 40 минути

А1он
На граничните премини Табановце и Богородица утрово за влез и излез од земјава се чека по околу 40 минути, информираат за МИА од АМСМ. Викендов