granicen premin bogorodica

Македонија

На граничниот премин „Богородица“ откриени 15 мигранти од Авганистан

А1он
Царински службеници вчера во товарно возило на граничниот премин „Богородица“ пронашле 15 илегални мигранти од Авганистан, од кои пет биле деца. – На граничниот премин
Македонија

Од денеска грчката граница се затвора од 22 до 06 часот за патници, автомобили и товарни возила

А1он
За влез во Република Грција на граничниот премин „Богородица“, почнувајќи од денеска, во периодот од 22.00 до 06.00 часот, по македонско време, воопшто нема да
Македонија

Грција на 1 јули ќе ја отвори границата со Македонија, но само преминот Евзони

А1он
Копнените граници со Македонија и Албанија, Грција ќе ги отвори на 1 јули, а не на 15 јуни како што првично беше најавено, а ќе
Македонија

Нуредини: Уредна документацијата на пратката со РДФ отпад запрена на ГП „Богородица“

А1он
Спроведениот вонреден инспекциски надзор пред два дена на граничниот премин “Богородица”е еден пример како може институциите координирано да постапуваат. Царината иницираше вонредна контрола на пратка
Македонија

На граничниот премин Богородица утре ќе се постави новата табла со Северна Македонија

А1он
Царинската управа утре на граничниот премин Богородица кај Гевгелија ќе изврши поставување на табла со новото уставно име на државата – Република Северна Македонија, соопштија