granicni premini

Македонија

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, за излез на ГП Табановце време на
Македонија

АМСМ: Затворени се граничните премини за излез на наши државјани, влез на странци и возила само со дозвола

А1он
Сите наши гранични премини се затворени за излез од државата за македонски државјани, како и за влез во државата за странски државјани, патници и возила,
Македонија

Зголемен интензитет на граничните премини Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини од македонска страна,
Македонија

Нема подолги задржувања на граничните премини

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема
Македонија

Нема подолги задржувања на граничните премини

А1он
На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот на државните
Македонија

Нема задржувања на граничните премини

А1он
Нема подолги задржува на граничните премини на македонска страна, соопштува Автомотосојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата. Сообраќајот на државните патишта
Македонија

АМСМ: На Богородица и Дојран за излез се чека еден час

А1он
Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата,