granicni premini

Македонија

Нема подолги задржувања на граничните премини

А1он
Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози, информира во утринскиот извештај за состојбата на патиштата Автомотосојузот на Македонија (АМСМ). Интензитетот на сообраќај на
Македонија

Делумно затворање на граничните премини поради штрајк на грчките цариници

А1он
Поради 24-часовен штрајк на грчката царина, од 21 часот вечерва граничниот премин Стар Дојран нема да пропушта патнички и товарни возила. Можност за премин ќе
Македонија

На „Богородица“ задржувањето пет до десет минути

А1он
На најфреквентниот граничен премин „Богородица“ сообраќајот на првиот ден од велигденскиот викенд е со малку поголем интензитет од секојдневниот, но не во очекуваниот обем, информира
Македонија

На граничните премини нема подолги задржувања

А1он
На граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од Македонија, соопшти АМСМ. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози, а