Нема подолги задржувања на граничните премини

Од:

На граничните премини од македонска страна нема подолги задржувања, информира Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) во вечерниот извештај за состојбата на патиштата.

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.

Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Би можело да ве интересира

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

На Табановце и Богородица за излез од државата се чека до 30 минути

АМСМ: Затворени се граничните премини за излез на наши државјани, влез на странци и возила само со дозвола

А1он

Зголемен интензитет на граничните премини Богородица и Табановце, се чека околу 30 минути

На граничните премини без подолги задржувања

Нема подолги задржувања на граничните премини

Наум Локоски