kafasan

Македонија

Во прекин сообраќајот за тешки товарни возила на патот Струга – ГП „Ќафасан“

А1он
Од 17:20 чаот патниот правец Струга – ГП „Ќафасан“ е во прекин за тешки товарни возила, соопшти АМСМ. Од 16:15 часот целосно затворен за сообраќај
Регион

Патот Ќафасан-Елбасан ќе биде со четири ленти, работите почнуваат следниот месец

А1он
Следниот месец почнуваат градежните работи за реконструкција и проширување на патниот правец граничен премин Ќафасан, на албанско-македонската граница до градот Елбасан. Според директорот на Агенцијата
Македонија

Албанската полиција разби македонско-косовска група шверцери: Краделе скапи возила и ги продавале во Албанија

А1он
Албанската полиција разби организирана македонско-косовска група чии членови краделе скапи возила во западно европските земји и ги продавале во Албанија. Во акцијата насловена „луксуз” запленети
Македонија

Нормализиран сообраќајот на патот Струга – Ќафасан

А1он
Сообраќајот на патниот правец Струга – граничен премин Ќафасан од 22:15 часот е нормализиран, информираат од АМСМ. На овој патен правец поради ниските температури и
Македонија

Гужви на Богородица, Табановце и на Ќафасан, за излез се чека од половина до еден час

А1он
Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На граничните премини, од македонска страна, за излез на ГП Табановце време на
Македонија

Приведени албански државјани кои ги нападнале полицајците на граничниот премин „Ќафасан“

А1он
Двајца албански државјани вчера ги нападнале полицијаците на граничниот премин „Ќафасан“ откако при граничната проверка било констарирано дека едниот од нив дал неточни податоци за
Македонија

На Ќафасан уапсен македонски државјанин баран со меѓународна потерница

А1он
Македонски државјанин баран со меѓународна потерница издадена од хрватските власти е уапсен на граничниот премин Ќафасан на албанско – македонската граница кај Струга. -Граничната полиција,
Македонија

„Ќафасан“ ја замени „Богородица“, за влез во Албанија се чека со часови

Искра Манојлоска
Гужва, пцовки, викање и свирење од автомобилите се слуша на граничниот премин Ќафасан, каде за влез во Албанија се чека со часови. Оние кои се
Регион

Познатата албанска пејачка Вјолца Џека уапсена на преминот Ќафасан со дрога

А1он
Албанската полиција на граничниот премин Ќафасан, на албанско-македонската граница, кај Струга, ја уапсила познатата албанска пеачка на народна и поп музика, Вјолца Џека. -Џека била