sostojba na patista

Македонија

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

А1он
Поради снежни врнежи вечерва од 21:00 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила на магистралниот пат А-2 од село Узем до Граничниот
Македонија

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Штип – Миладиновци и Маврово – Дебар

А1он
Поради превртено возило, денеска од 16:00 часот во прекин е сообраќајот за тешки товарни возила на патниот правец Штип – Миладиновци. Како што информираа од
Македонија

Сообраќајки низ Македонија, снегот направи хаос

Кристијан Ландов
Сообраќајни несреќи на автопатиштата низ Македонија по снежните наноси. На патот Велес-Скопје има судрени два автомобили и излизган камион. Две сообраќајки се случија на патниот
Македонија

Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај Утока

А1он
Сообраќајот на патот Дебар – Маврово кај местото викано Утока е целосно во прекин од 15:20 часот, поради одрон на патот, информира Автосојузот на Македонија.
Македонија

Поради голем одрон, сообраќајот на патот Свети Николе-Миладиновци се одвива по една сообраќајна лента

А1он
На патниот правец Свети Николе – Миладиновци, на 10 километри пред Миладиновци, поради свлечиште и голем одрон, сообраќајот е пренасочен само на една коловозна лента
Македонија

Сообраќајна незгода го пренасочи сообраќајот на патот Струмица-Радовиш

А1он
Сообраќајна незгода меѓу два автомобили во која е причинета само материјална штета е причината за пренасочување на сообраќајот на патниот правец Струмица-Радовиш. Портпаролката на СВР
Македонија

Се запали автомобил во движење на патот Струмица – Ново Село, сообраќајот беше во прекин еден час

А1он
Автомобил во движење се запалил на магистралниот пат Струмица – граничен премин Ново Село, поради што сообраќајот на овој патен правец беше во целосен прекин
Uncategorized

Поради опожарено возило прекинат сообраќајот на патот Струмица – ГП Ново Село

А1он
Од 19.30 часот целосно е прекинат сообраќајот на магистралниот пат А-4, Струмица – Граничен премин Ново Село. Како што соопшти АМСМ, сообраќајот е во прекин