granicen premin deve bair

Македонија

Кривична пријава за полицаец од Деве Баир за примање поткуп

А1он
Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до надлежното ОЈО за ГОКК поднесе кривична пријава против полицискиот службеник И.Г., вработен во Полициската станица
Македонија

Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

А1он
Поради снежни врнежи вечерва од 21:00 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила на магистралниот пат А-2 од село Узем до Граничниот
Македонија

На Деве Баир запленето злато во вредност од девет милиони денари

А1он
Во текот на денешниот ден при вршење на детална царинска контрола на автобус пријавен за влез во Македонија, мобилните тимови од Одделението за оперативни работи
Македонија

Кривични пријави за осум лица кои на граница покажале фалсификувани ПЦР-тестови

А1он
Регионалниот центар за Гранични работи Исток поднесе осум кривични пријави за лица кои на граничниот премин „Деве Баир“ прикажале фалсификувани ПЦР-тестови за коронавирус. Како што
Македонија

30 патници во автобус сакале да поминат бугарска граница со фалсификувани ПЦР тестови

А1он
Денеска на граничниот премин „Деве Баир“, при контрола во автобус на туристичка агенција од Скопје, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции откриле