Забрана за сообраќај за тешки моторни возила од село Узем до ГП „Деве Баир“

Од:

Поради снежни врнежи вечерва од 21:00 часот е воведена забрана за сообраќај за тешки моторни возила на магистралниот пат А-2 од село Узем до Граничниот премин „Деве Баир“.

dobivaj vesti na viber

Како што информира АМСМ, забрана за сообраќај за тешки моторни возила вечерва има и на планинскиот превој Плетвар.

Би можело да ве интересира

Забрана за сообраќај на тешки моторни возила на Плетвар

А1он

Забрана за движење на тешки моторни возила на Ѓавато

А1он

Забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патот Штип – Миладиновци и Маврово – Дебар

А1он

Сообраќајки низ Македонија, снегот направи хаос

Кристијан Ландов

Поради одрон во прекин сообраќајот на патот Дебар-Маврово кај Утока

А1он

Поради голем одрон, сообраќајот на патот Свети Николе-Миладиновци се одвива по една сообраќајна лента

А1он