deve bair

Македонија

Пендаровски за навредите од Јорданов: Отсуство на елементарна култура и говор на омраза

А1он
Најостро го осудувам вандалскиот чин на каменување на „Македонски културен клуб – Никола Вапцаров“ во Благоевград, Република Бугарија. Вандализам и криминал од овој вид не
Македонија

Бугарија не направи доволно за да ги спречи радикалните структури да дојдат на Деве Баир реагира МНР

А1он
Чествувањето на 151 година од раѓањето на Гоце Делчев во Северна Македонија помина во најдобар ред и без нарушување на јавниот ред и мир, со
Македонија

Пресуда: 300 евра казна и 3 години забрана за влез за уапсените бугарски државјани

Анита Петровска Рајковиќ
Заврши процесот во судот во Крива Паланка за уапсените бугарски државјани кои беа приведени по инцидентот на граничниот премин Деве Баир. Тројцата уапсени бугарски државјани
Македонија

Бугаринот Стојанов нуди 200 евра за името на македонски полицаец-Чак Норис е одговорот од Македонија

Анита Петровска Рајковиќ
По инцидентите со бугарски државјани на граничниот премин Деве Баир, најгласниот од нив, претседателот на бугарската фондација „Македонија“ Виктор Стојанов, кој објави видео од туркањето,
Македонија

(ВИДЕО) Стоп за Бугарите кои ја чествувале Мара Бунева: Не сум тргнал да убијам никого во Скопје

Орце Костов
Тројца бугарски државјани по расправијата со македонските полицајци беа приведени од полицијата на граничниот премин Деве Баир, а на дел од останатите не им беше
Македонија

(ВИДЕО) Демерџиев: Ќе ви подариме агрегатори за струја за да не ви паѓа системот на граница

А1он
Вицепремиерот за јавен ред и безбедност и министер за внатрешни работи Иван Демерџиев положи венец со цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата Св.
Македонија

ВИДЕО: Бугарски пратеник во живо пренесуваше како се бутка со македонската полиција

Анита Петровска Рајковиќ
Инцидентот на граничниот премин Деве Баир кој резултираше со апсење на тројца бугарски државјани бугарски политичар во живо го пренесуваше на социјалните мрежи. Според снимката,
Македонија

(ВИДЕО) Инцидент на Деве Баир: Приведени тројца Бугари по турканицата со македонската полиција

Орце Костов
Тројца бугарски државјани по расправијата со македонските полицајци беа приведени од полициjaта на граничниот премин Деве Баир. По неколку часовно чекање поради пад на системот,
Македонија

ВИДЕО: Бугарите влегоа во Македонија – смеат да се движат само во колона со придружба

Орце Костов
По три часа на граничниот премин Деве Баир македонската полиција започна да ги пропушта за влез бугарските граѓани кои од утринава чекаа на граничниот премин
Македонија

ВИДЕО: Името си го продадовте за пет чрвени – Нервоза и пцовки од Бугарите кон полицајците на Деве Баир

Анита Петровска Рајковиќ
Нервоза, пцовки и кавга со македонските полицајци – ова е сликата на граничниот премин Деве Баир повеќе од два часа. Бугарите кои чекаат на Деве