kamion

Македонија

Пак пропадна камион во фонтаната на плоштад „Македонија“

А1он
Повторно пропадна камион во фонтаната на Плоштадот Макадонија во Скопје. Камионот e со странски регистарски таблички. Екипите на МВР се на терен и се прави
Македонија

Полицијата за четири часа во Штип откри дваесетина неисправни камиони

А1он
Денеска (4.10.2022) во времето од 7 до 11 часот на подрачјето на СВР Штип била спроведена акциска контрола на возачи кои управуваат товарни возила. За
Македонија

Повторно пропадна камион во подната фонтана од 2,5 милиони евра на Плоштад Македонија

А1он
Камион повторно пропадна во подната фонтана на Плоштад Македонија. Службите од ЈП„Водовод и канализација“, во чија надлежност е одржувањето на фонтаните, најавија известување за инцидентот
Македонија

Повреден камионџија на патот Градско – Прилеп

А1он
На 28.8.2022 околу 1.30 часот на патот Градско-Прилеп, товарно моторно возило „сканија“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Ѓ.Ј.(62) од Кавадарци удрило во тунел. Во
Регион

Македонски државјанин е уапсен во Бугарија за шверц на стотина мигранти

А1он
Во бугарскиот град Бургас утрово бил приведен возач на камион со стотина илегални мигранти, соопшти портпаролката на Регионалната управа на МВР во градот, Цветелина Рандева.
Македонија

Изгоре камион кај Неготино

А1он
Изгоре камион утрово кај Неготино потврди Иле Илиев, командир на неготинската Тероторијална противпожарна единица. Пожарникарите со две противпожарни возила најбрзо што можат интервенирале на лице
Македонија

Камион се излизгал и излетал од патот кај росоманско Рибарци

А1он
Камион се излизгал и излетал од патот синоќа кај росоманското село Рибарци, најверојатно поради снежниот коловоз, потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Додевски појасни
Македонија

Приведен Русин кој возел камион со 2,44 промили алкохол

А1он
На патот Прилеп-Кавадарци полицијата попладнево привела возач на камион кој управувал со возилото под дејство на алкохол. Рускиот државјанин имал 2,44 промили алкохол во крвта.