kamiondzija

Регион

Македонски државјанин е уапсен во Бугарија за шверц на стотина мигранти

А1он
Во бугарскиот град Бургас утрово бил приведен возач на камион со стотина илегални мигранти, соопшти портпаролката на Регионалната управа на МВР во градот, Цветелина Рандева.