uapsen

Регион

Уапсен студент во Белград кој им се заканувал на колегите и професорите

А1он
Припадници на српското МВР во Белград го уапсија У.Д.(19) поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста. Тој е осомничен дека
Македонија

Косовец уапсен во Македонија: Интерпол го барал за убиство во Еквадор

Македонската полиција го приведе Рамзи Аземи од Косово поради распишана потерница по него од страна на полицијата во Еквадор. Еквадор го сомничи косовецот за убиство
Македонија

Спасовски: Уапсен е извршителот на убиствата, сторивме се за фаќање на овој монструм

Александар Тодески
Штотуку добивме известување од колегите од Турција дека креаторот, планерот, главниот координатор и директниот извршител е фатен и уапсен на нивна територија, идентично на нашите
Македонија

Уапсенo 18-годишно момче од Скопје кое живеело во вонбрачна заедница со малолетничка

А1он
МВР извести дека ноќеска во 1.35 часот на подрачје на Драчево, полициски службеници го уапсиле Ф.С.(18) од Скопје поради сомнение дека живеел во вонбрачна заедница
Македонија

Судот одлучи: 30 дена притвор за функционерот на ДУИ, Исмет Гури

А1он
Судија на претходна постапка денеска го прифати барањето на ОЈО и одреди 30 дена притвор за три лица, по денешната акција на МВР и Обвинителството.
Македонија

Екс директорот на УЈП Гури преку синот ги перел парите – му купувал локали и префрлал пари

Анита Петровска Рајковиќ
Еден од осомничените во големата акција на МВР и Обвинителството утринава е поранешниот заменик директорот на УЈП, функционер на ДУИ Исмет Гури, кој минатата недела
Регион

Уапсен 63-годишен маж за детска порнографија: Странец снимаше голи деца со својот телефон

А1он
Хрватската полиција приведе австриски државјанин во Ровињ, кој со мобилен телефон фотографираше голи деца на плажа. Против уапсениот е поднесена кривична пријава за искористување деца
Македонија

Маж од Неготино се закануваше, па се соблече пред вработена во Центар за социјални работи

А1он
Полицијата од Неготино го уапси Л.Ф.(50) затоа што во Центарот за социјални работи во Неготино упатил закани кон една вработена и се соблекол пред неа,
Регион

Српската полиција уапси маж кој се закани дека ќе убие свештеници со експлозив

А1он
Идентификуван и приведен е човекот кој им се закануваше на свештеници во Ниш. Според неофицијални информации, станува збор за маж од околината на Ниш кој