gjorce petrov

Македонија

Арсовска: Кривични за градоначалникот на Ѓорче и министерот за транспорт – „Нема да дозволиме еколошка катастрофа на Скопје“

Анита Петровска Рајковиќ
Деталниот урбанистички план на Ѓорче Петров, донесен неодамна во кој се предвидени голем број висококатници, но и три хемиски фабрики им донесе кривични пријави на
Македонија

(ВИДЕО) Три хемиски фабрики во новиот ДУП за Ѓорче – „Загрозен животот на карпошани“, Јакимовски бара Уставен да го укине

Анита Петровска Рајковиќ
Советот на Карпош да го оспори пред Уставен суд ДУП-от во Ѓорче затоа што го загрозува животот на карпошани, бара градоначалникот на Карпош Стевчо Јакимовски.
Македонија

Левица: Скандалозен екоцид со амин на градоначалникот Стојкоски

А1он
Партијата Левица преку соопштение до јавноста обвинува дека градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски врши екоцид. „Погледнете како Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар
Македонија

Реакција на Општина Ѓорче Петров: Арсовска да не раскажува ловечки приказни, нека сработи нешто

А1он
Ја разбираме потребата и жедта за политички пресметки и кавги на градоначалничката Данела Арсовска, и намерата преку тоа да дојде до израз, бидејќи со работа
Македонија

Арсовска: Вработен во Ѓорче Петров имал дива депонија, општината била клиент, следуваат кривични пријави

Александар Тодески
Лице вработено во одделот за финансии во општина Ѓорче Петров, кое на социјалните мрежи се забележува со градоначалникот Александар Стојковски има дива депонија која ја
Македонија

Претрес во Ѓорче Петров, пронајдена дрога, приведен дилер

А1он
Денеска (28.07.2023) во 06.30 часот, полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Б.(41) од Скопје. При претрес во
Македонија

(ФОТО) Се сруши дел од мостот меѓу Ѓорче и Геге – санацијата ќе почека

А1он
Паднал дел од мостот надвозник кој ги поврзува Ѓорче Петров и населбата Ге-Ге. Доцна синоќа граѓани забележале дека е откорната оградата, но и дека недостасува
Македонија

Изгаснат е пожарот во Ѓорче Петров

А1он
Пожарот кој претпладнево зафати објект во скопската насепла Ѓорче Петров е изгаснат информираат од противпожарната служба. Во пожарот е направена материјална штета, жртви нема информираше
Македонија

Стојкоски за пожарот во Ѓорче: Нема човечки жртви, гори покрив на приватен објект

Маја Илиевска-Пачемска
Нема човечки жртви во пожарот во Ѓорче Петров, извести градоначалникот на Општината, Александар Стојкоски. Пожарот изби претпладнево, а го гасат пет екипи на Бригадата за