gjorce petrov

Македонија

По заминувањето од функцијата, ексградоначалникот на Ѓорче се гоштевал на општинска сметка со свинско и ракија

Кристијан Ландов
Седум денa по заминувањето од градоначалничката функција во општина Ѓорче Петров, Александар Наумоски на општинска сметка се гоштевал во кафеана. „А1он“ дојде до сметката, на
Македонија

ВМРО-ДПМНЕ со огномет ја прослави победата во Ѓорче Петров

А1он
ВМРО ДПМНЕ победата на својот кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, ја прослави со огномет. Според податоците на Државната изборна комисија, Стојкоски победи
Македонија

Стојкоски гарантира големи промени во Ѓорче: Никогаш нема да си дозволам да одам со наведната глава поради нереализирани ветувања

А1он
Александар Стојкоски, кандидатот за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ на митингот посочи дека нема да дозволи да не се реализираат ветените проекти, по што
Видео Македонија

ВИДЕО: Ѓорче Петров под вода, кал се излева по улиците, автомобилите „пливаат“ по краткиот дожд

Кристијан Ландов
Повеќе населени места и десетина улици се под вода, по краткиот дожд во Ѓорче Петров. Орман, Волково, месноста Шкорпион, дел од Ново село, но и
Македонија

Експратеникот Стојкоски можен кандидат за градоначалник на Ѓорче Петров од ВМРО-ДПМНЕ

Експратеникот Александар Стојкоски е можен кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Ѓорче Петров, дознава „А1он“. Како носител на листата за советници се споменува името на
Македонија

Стоилковски: ЈО да реагира за набавката на две машини во Ѓорче Петров за 25.500 евра

А1он
Постои предумисла и намера во Ѓорче Петров да се направи набавка по екстремно висока нереална цена, 25.500 евра за две машини за перење. Набавката е
Македонија

Жители на Ѓорче Петров против бетонизацијата: Градоначалникот Наумоски дозволи да се градат 100 нови згради во Хром

А1он
Иницијативата против урбаното дивеење во Ѓорче Петров ја известува јавноста дека покрај предупредувањата и барањата од страна на граѓаните да се престане со бетонизацијата, сепак
Македонија

Членови на граѓанската иницијатива од Ѓорче Петров на средба со Бочварски околу урбанистичките планови

А1он
Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на средба со претставници на Граѓанската иницијатива од општина Ѓорче Петров разговараше за донесените урбанистички планови од страна
Македонија

Пуштени осомничените за пукањето врз полицаец во Ѓорче – нема докази дека тие се напаѓачите

А1он
По наредба на јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје, извршена е анализа на биолошки материјал – ДНК траги кои беа пронајдени во возилото од