jakimovski

Македонија

Јакимовски: Покажавме дека можеме да направиме мирни и достоинствени избори

А1он
Моите искрени честитки до сите граѓани на Република Македонија, за денешниот изборен ден, ва беше навистина достоинствено цивилизирано завршено како што доликува на граѓани кои
Македонија

Јакомовски: Мора да се ослободат 83 илјади семејства од енормно високите сметки

А1он
Сите се колнеме во правдата, сите претседателски кандидати и актуелниот претседател на Република Македонија имаме и министерство за правда ама не сакаме да ги спроведуваме
Македонија

Јакимовски: Не планирам да не се пласирам во вториот круг, а во вториот круг обично јас победувам

А1он
Катаден ја служам професорката Силјановска дека била член на Венецијанската комисија, но не кажува дека тоа е на предлог на Владата. Ајде да дојде тука
Македонија

Јакимовски: Да изградиме регионална НАТО-болница по сите стандарди, да го запреме иселувањето на медицинскиот персонал

А1он
Како претседател на Република Македонија и она што е најважно, најголема поддршка ќе имаат младите лекари, по готово специјализантите коишто навистина во Република Македонија не
Uncategorized

(ВИДЕО) Јакимовски: Конкретни мерки за подобрување на животот на пензионерите

А1он
Состојбата кај пензионерите ни е во катастрофална состојба, статистиката вели дека 17 проценти од пензионерите примаат пензија помала од 13 илјади денари, а дури 47
Македонија

Јакимовски: Македонија е подготвена да чека на прием во ЕУ до 2030 година

А1он
Најнапред, сакам да го честитам Денот на здравјето, денот на здравствените работници, за што подоцна Д-р. Добрила Андоновска ќе се обрати. Јас би сакал да
Македонија

Јакимовски: Тоа што Максим Димитриевски, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ го нудат на македонскиот народ е ужас без крај

А1он
Оваа кампања конечно проработи како што треба и добива на својата динамика и практично паѓа првата маска. Првата маска паѓа со изјавата на господинот Максим
Македонија

(ВИДЕО) Конвенција на коалицијата „Храбро за Македонија“: Ќе им дадеме понуда на граѓаните да имаат избор

А1он
Моите политики се исправни и се во интерес на сите граѓани без оглед на вера, нација и материјална состојба и го опфаќаат секој човек. Одлучив
Македонија

Јакимовски: Мојата кампања ќе оди во две насоки, реформа на Судскиот совет и Уставниот суд и втората развој на наменското производство

А1он
Мојата кампања ќе оди во две насоки – реформа на Судскиот совет и Уставниот суд и втората развој на наменското производство, порача претседателскиот кандидат Стевчо