partizan

Спорт

Уапсен поранешниот фудбалер на Партизан

А1он
Поранешниот талентиран фудбалер на Партизан Симон Вукчевиќ е уапсен на граничниот премин Гостун при редовна контрола. Во понеделникот Вишото обвинителство во Ужице му одреди 30-дневен
Спорт

Почина Мустафа Хасанагиќ, легендарниот фудбалер на Партизан

А1он
Легендарниот фудбалер на Партизан, Мустафа Хасанагиќ почина во Белград на 83-годишна возраст, објави клубот од Хумска на својата официјална веб-страница. „Со тага ја примивме веста
Спорт

ВИДЕО: Обрадовиќ збесна и удри човек, многумина не го видоа тоа во преносот

А1он
Жељко Обрадовиќ беше сериозно изнервиран од однесувањето на еден навивач на петтиот меч од финалната серија со Црвена Звезда. Партизан ја совлада Црвена звезда, ја
Спорт

Партизан во мајсторката ја совлада Звезда и ја освои титулата во АБА лигата

А1он
Кошаркарите на Партизан ја освоија рекордната седма титула во АБА лигата, прва по 10 години, откако во петтиот, решавачки меч од финалето ја совладаа Црвена
Спорт

(ВИДЕО) Жестоко во „Пионир“: Навивачите направија хаос, натпреварот Црвена Звезда-Партизан доцнеше

А1он
Третиот меч од финалната плејоф-серија од АБА-лигата помеѓу Црвена звезда и Партизан почнa со задоцнување, поради хаосот што се случи во „Пионир“ уште при истрчувањето
Спорт

(ВИДЕО) Општа тепачка во Мадрид: Се замаваа Реал и Партизан

А1он
На минута и пол пред крајот на натпреварот, нервозните кошаркари на Реал поради убедливото водство на Партизан од 95:80, предизвикаа сериозен инцидент. Tuča košarkaša Partizana
Спорт

Во Либија e киднапиран поранешен играч на Партизан

А1он
Поранешниот фудбалер на Партизан Мохамед Забија (34) e киднапиран во родната Либија, јавуваат медиумите од африканскиот континент. Долгогодишниот репрезентативец на својата земја и првотимец на
Спорт

Поради инцидентите на навивачите на Партизан, натпреварот против Чукарички беше прекинат

А1он
Натпреварот помеѓу Чукарички и Партизан беше прекинат во 19. минута поради низа инциденти предизвикани од гостинските навивачи. Навивачите на Партизан трипати го прекинаа натпреварот со
Спорт

ВИДЕО: Жестока тепачка на навивачите на Партизан и Војводина и српската жандармерија

А1он
Во Нови Сад вечерва дојде до жестока пресметка меѓу навивачите на Војводина и Партизан, а на социјалните мрежи се појавија повеќе снимки од хулиганската тепачка.