mijatovic

Спорт

Мијатовиќ: Бејл не може да биде лидер на Реал

А1он
Легендата на Реал Мадрид, Предраг Мијатовиќ ги критикуваше лидерските квалитети на Герет Бејл по разочарувачките 2:2 на „белите“ при гостувањето кај Виљареал доцна синоќа. Србинот
Спорт

Мијатовиќ: Модриќ е единствениот вистински кандидат за Златната топка

А1он
Легендарниот југословенски играч Предраг Мијатовиќ верува дека Хрватот Лука Модриќ од Реал Мадрид е единствениот вистински кандидат за наградата Златна топка која „Франс Фудбал“ ја