fudbal

Спорт

Робинсон: Лев бек не е природна позиција за Алиоски, не верувам дека ќе остане во Лидс

А1он
Поранешниот долгогодишен голман на Лидс и на англиската фудбалска репрезентација Пол Робинсон истакна во изјава за британските медиуми оти не очекува премиерлигашот од Јоркшир да
Спорт

Наполи ја заврши сезоната во Европа, италијанскиот тим елиминиран од Гранада

А1он
Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи доживеа вечерва елиминација во осминафиналето во Лига Европа, откако триумфот од 2:1 над Гранада беше недоволен да ја анулира негативата од
Спорт

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

А1он
Тежок инцидент го одбележа денешниот натпревар од српската Суперлига меѓу Јавор и Нови Пазар во Ивањица, на кој главниот судија поништи навидум сосема регуларен гол
Спорт

ФК Тетекс одбележа 68 години постоење, повлечен дресот со број 4 во чест на неодамна починатиот Бошко Блажевски

А1он
Фудбалскиот клуб „Тетекс“ од Тетово со пригодни активности и ревијален натпревар за прв пат од осамостојувањето денес одбележа годишнина од основањето на 18 февруари 1953
Спорт

ЛШ: Порто го совлада Јувентус, гостински триумф на Борусија во Севиља

А1он
Порто со предност од 2:1 ќе патува на реваншот против Јувентус на деветти март во Торино, во осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ), а победа
Спорт

ПСЖ со шоу на Мбапе ја растури Барса, и Ливерпул сè поблиску до четвртфиналето на ЛШ

А1он
Фудбалерите на Пари Сен-Жермен и Ливерпул обезбедија вечерва предност на гостински терен по првите натпревари во осминафиналето на Лигата на шампиони, откако францускиот првак, благодарение
Спорт

ВИДЕО: Ибра стигна до 500 голови во кариерата, го зацврсти местото меѓу најдобрите напаѓачи во историјата

А1он
Шведскиот напаѓач Златан Ибрахимовиќ, со двата голови за Милан во триумфот над Кротоне изминатиот викенд ја надмина бројката од 500 постигнати голови во кариерата. 39-годишниот
Спорт

Англискиот фудбалски судија Мајк Дин викендов нема да суди, добил смртни закани

А1он
Еден од најпознатите судии во англиската Премиер лига, Мајк Дин, нема да ја дели правдата во 24 коло – тој го замолил раководството на Премиер