fudbal

Спорт

Бразилски прволигаш бесплатно ќе ги вакцинира своите навивачи

А1он
Раководството на бразилскиот фудбалски прволигаш Атлетико Параненше планира бесплатно да ги вакцинира своите играчи, вработените во клубот, како и навивачите кои редовно плаќаат членарина. Атлетико
Спорт

Силекс и Академија Пандев ќе играат во финалето на Купот на Македонија

А1он
Фудбалерите на Силекс ќе играат во финалето на Куп на Македонија, откако попладнево во полуфиналето ја совлада Струга Трим Лум со 1:0. Стрелец на победничкиот
Спорт

Победи на Реал Мадрид и Манчестер Сити во Лигата на шампионите

А1он
Домашни победи донесоа двата воведни четвртфинални натпревари во Лигата на шампиони (ЛШ), откако фудбалерите на Реал Мадрид триумфираа вечерва над Ливерпул со 3:1 (2:0), додека
Спорт

На натпреварите од Европското првенство во Италија ќе има гледачи

А1он
Италијанската Влада дозволи враќање на фудбалските навивачи на Олимпискиот стадион во Рим за претстојните натпревари на Европското првенство (ЕП), соопшти денеска Фудбалската федерација на Италија
Спорт

ПСЖ без ковид-позитивните Флоренци и Верати против Баерн Минхен

А1он
Дефанзивецот на Пари Сен-Жермен (ПСЖ) Алесандро Флоренци е позитивен на коронавирус и ќе го пропушти првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампиони (ЛШ) против
Спорт

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

А1он
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ би требало во следните денови да го продолжи договорот со екипата на Милан до јуни 2022 година, пренесуваат денеска италијанските медиуми.
Спорт

Фудбалот е најдрагиот спорт на Македонците, потврди ново истражување

А1он
Фудбалот е најпопуларен спорт меѓу македонските граѓани, а интересот за натпреварите на националните тимови постојано бележи раст, Ова го покажуваат резултатите од истражувањето што специјализираната
Спорт

Алиоски: Издржавме се, победивме репрезентација со голема фудбалска историја

А1он
Македонија оствари фантастичен триумф против Германија славејќи во Дуисбург со 1-2 против најголемиот фаворит во групата. Горан Пандев и Елиф Елмас ги постигнаа головите за