ronaldo

Спорт

Роналдо останува во Јувентус, ќе игра за „Старата дама“ до крајот на договорот

А1он
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе го одработи до крај договорот со клубот, информира „Ла Газета дело Спорт“. Како што е забележано, ова е конечна
Спорт

Јувентус чека одлуката што ќе одлучи Роналдо за иднината

А1он
Јувентус очекува напаѓачот Кристијано Роналдо да донесе одлука за својата иднина, објави „Тутоспорт“. Според италијанскиот спортски весник, Португалецот мора да одлучи дали е подготвен да
Спорт

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

А1он
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја доби најлошата оценка за своето издание на натпреварот од 35. коло на Италијанскиот фудбалски шампионат со Милан (0:3). Италијанското
Спорт

Роналдо сака да го напушти Јувентус и побара неговиот агент да му најде нов клуб

А1он
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо сака да го напушти клубот, пренесува „Фудбал Италија“, повикувајќи се на „Ла Газета дело Спорт“. Според изворот, 36-годишниот Португалец го
Спорт

Роналдо може да се пресели во Манчестер јунајтед или ПСЖ доколку Јувентус не обезбеди пласман во ЛШ

А1он
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да го напушти клубот ова лето, пренесува „Тутоспорт“. Според италијанскиот весник, 36-годишниот Португалец размислува да го напушти клубот доколку
Спорт

Роналдо подготвен да ја намали платата за да се врати во Манчестер

А1он
Фудбалерот на Јувентус, Кристијано Роналдо, може да ја продолжи кариерата во Англија. Според „Ла Газета дело Спорт“, 36-годишниот Португалец не е против враќање во Манчестер
Спорт

Салах: Роналдо е најдобриот играч во историјата на Реал, тие го донесоа Азар, но тој нема среќа

А1он
Играчот за врска на Ливерпул, Мохамед Салах, зборуваше за Реал Мадрид, ривалот на „црвените“ во четвртфиналето во Лигата на шампионите. – Во моментов, Реал Мадрид
Спорт

Роналдо останува во Јувентус, тврди спортскиот директор на клубот

А1он
Спортскиот директор на Јувентус, Фабио Паратичи, изјави денеска дека Кристијано Роналдо ќе остане во редовите на актуелниот италијански првак и во следната сезона, наспроти шпекулациите