transferi

Спорт

Реал летово ќари 200 милиони евра од трансфери, а првпат во 40 години не купи никого

А1он
За првпат од 1980 година, управата на Реал Мадрид купи играч во летниот преоден рок, пишува АС. „Кралскиот клуб“ беше засилен само со Мартин Јодегор,
Спорт

Реал нема да прави големи трансфери летово, вели Перез

А1он
Претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез изјави дека „кралскиот клуб“ нема намера да направи големи набавки во најблискиот трансфер прозорец. – Нема да има големи