roma

Спорт

ВИДЕО: Рома ја освои Конференциската лига, Мурињо влезе во историјата

А1он
Жозе Мурињо стигна до својата петта европска титула, откако неговите Рома стигнаа до 1:0 победа над Феенорд во финалето на новата Конференциска лига на Европа,
Спорт

Мурињо ја презеде одговорноста за катастрофалниот пораз во Норвешка

А1он
Никогаш во кариерата не сум предводел екипа, која примила шест голови и одговорноста за тоа е само моја, изјави тренерот на Рома, Жозе Мурињо по
Спорт

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

А1он
Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо ги обелодени денеска причините поради кои се согласи да седне на клупата на Рома, истакнувајќи дека сопствениците на италијанскиот прволигаш
Спорт

Милик не сака во Рома, преговорите продолжуваат

А1он
Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик по се изгледа нема да се пресели во Рома. Полскиот фудбалер го одбил трансферот, без да ги прецизира причините. Римјаните
Спорт

Рома започна преговори со Фертонген

А1он
Италијанскиот фудбалски прволигаш Рома се приклучи во борбата за дефанзивецот на Тотенхем, Јан Фертонген, пренесува „Ил Месаџеро“. „Римската волчица“ сака да се засили со белгискиот
Спорт

Мкитарјан се враќа во Лондон, “Рома” нема да го откупи договорот

А1он
“Рома” се откажа од намерата за откуп на договорот на Хенрик Мкитарјан од “Арсенал” и, според италијанските и англиските медиуми, Ерменецот на лето се враќа