lacio

Спорт

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

А1он
Тужба до Италијанската фудбалска федерација поднесе прволигашот Милан поради расистичките скандирања на навивачите на Лацио за време на минатонеделното дерби во Серија А. Фудбалерите на
Спорт

Сари го менува Инзаги на клупата на Лацио

А1он
Италијанскиот фудбалски тренер Маурицио Сари е нов шеф на стручниот штаб на калчолигашот Лацио, соопшти попладнево римскиот клуб. Сари, како што пренесуваат италијанските медиуми, потпишал
Спорт

Истрага против Лацио за прекршување на здравствениот протокол

А1он
Италијанската фудбалска федерација почна истрага против Лацио за можни прекршувања на здравствениот протокол во клупската база. Фудбалерите на Лацио кои се подготвуваат за утрешниот натпревар
Спорт

Симоне Инзаги ќе добие нова понуда од Лацио

А1он
Лацио ќе го продолжи договорот со тренерот Симоне Инзаги, пренесува италијанскиот спортски весник „Ил Месаџеро“. Според извештајот, претседателот на римскиот клуб Клаудио Лотито има намера
Спорт

УЕФА отвори дисциплинска постапка против Лацио за расизам на натпреварот со Севиља

А1он
Европската фудбалска федерација ќе го испита расистичкото однесување на играчите на Лацио во вториот натпревар од 1/16 финалето на Лигата на Европа со Севиља (0:2),
Спорт

КАС: Лацио да плати еден милион евра на Феенорд за Де Вриј

А1он
Арбитражниот суд во Лозана донесе одлука за случајот со дефанзивецот Стефан де Вриј и неговиот трансфер во Лацио. Холандскиот репрезентативец се пресели од Фееноорд во
Спорт

Имобиле и Милинковиќ-Савиќ остануваат во Лацио

А1он
Калчолигашот Лацио е блиску до продолжување на договорите со напаѓачот Чиро Имобиле и играчот од средниот ред Сергеј Милинковиќ-Савиќ. – Обновувањето на договорите со двајцата