gatuzo

Спорт

Иднината на Гатузо во Наполи зависи од резултатите со Аталанта и Јувентус

А1он
Наполи овој месец може да го отпушти Џенаро Гатузо. Претседателот на клубот, Аурелио Де Лаурентис, ќе одлучи за иднината на 43-годишниот тренер врз основа на
Спорт

„Можеме да постигнеме големи работи“, вели Гатузо по пласманот во финалето на купот

А1он
Тренерот на Наполи, Џенаро Гатузо, беше среќен откако неговиот тим се квалификуваше во финалето на Купот на Италија. Неговите пулени стигнаа до реми 1:1 во
Спорт

Гатузо: Ако зависеше од мене, јас ќе го затворев Игуаин дома

А1он
Времето на аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин во Милан истекува, призна тренерот на „росонерите“ Џенаро Гатузо по тешката победа со 2:0 над Сампдорија во 1/8-финалето на