fudbal italija

Спорт

Рома нуди 15 милиони евра за Лангле, Барса сака најмалку 25

А1он
Одбранбениот фудбалер Клемен Лангле може да ја напушти Барселона. Според „Диарио Спорт“, Рома сака да го ангажира 26-годишниот Французин. Италијанскиот клуб нуди 15 милиони евра
Спорт

Буфон: Следува Мундијалот 2022, сонувам, но Манчини тешко дека ќе ми се јави

А1он
Голманот на Парма, Џанлуиџи Буфон сонува да игра на Светското првенство 2022 со репрезентацијата на Италија. – Манчини направи нешто неверојатно. Имам 43 години, па
Спорт

ВИДЕО: Мурињо користи дронови и голем екран на тренинзите на Ромa

А1он
Рома воведе модерни технологии во процесот на Главниот тренер на тимот, Жозе Мурињо, користи дронови и голем екран за време на обуката. Оваа иновација му
Спорт

Рома извојува победа со двоцифрена разлика на првиот натпревар под водство на Мурињо

А1он
Рома вчеравечер го совлада Монтекатини со 10:0, на првиот натпревар на тимот под водство на новиот тренер Жозе Мурињо. Хет-трик постигна напаѓачот Борха Мајорал. Останатите
Спорт

Милан одби да го продаде Тео Eрнандез на ПСЖ за 40 милиони евра

А1он
Милан ја одбил понудата на Пари Сен-Жермен за дефанзивецот Тео Ернандез, објави „Тутоспорт“. Според италијанскиот спортски весник, „росонерите“ одбиле да го продадат 23-годишниот Французин на
Спорт

Мурињо: Искреноста на сопствениците на Рома ме освои да прифатам уште една „Невозможна мисија“

А1он
Португалскиот фудбалски стратег Жозе Мурињо ги обелодени денеска причините поради кои се согласи да седне на клупата на Рома, истакнувајќи дека сопствениците на италијанскиот прволигаш
Спорт

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

А1он
Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу од денеска и официјално е нов фудбалер на Интер, потпишувајќи тригодишен договор со италијанскиот шампион. Дваесетиседумгодишниот играч за врска во Интер