trener

Спорт

Почина поранешниот македонски кошаркарски селектор Јанко Луковски

А1он
Поранешниот македонски кошаркарски селектор Јанко Луковски почина на 77-годишна возраст во Нови Сад. Луковски во својата кариера настапуваше за Работнички и МТЗ Скопје, а настапуваше
Спорт

Марсеј остана без тренер

А1он
Францускиот клуб – Марсеј остана без главен тренер откако беше прекината понатамошната соработка со шпанскиот стратег – Марселињо Гарсија Торал. 58-годишниот стручњак го напушти тимот
Спорт

Драма во Словенија: Тренер изгуби свест на натпревар, лекарите се бореа за неговиот живот

А1он
Вистинската драма е видена во Словенија, на второлигашкиот натпревар во Словенска Бистрица, помеѓу Бистрица и Нафта, каде лекарите неколку минути се бореа за животот на
Свет

Американски тренер e обвинет за злоупотреба на девојчиња, некои на возраст од 11 години

А1он
Поранешен тренер на навивачки e обвинет за злоупотреба на девојчиња на 11-годишна возраст во Јужна Калифорнија. Toj се соочува со слични обвиненија во Флорида, објавија
Спорт

(ВИДЕО) Тренерот од Славонија ја крши масата и им вреска на тинејџерите: „Ќе ве претепам“

А1он
Видеото од полувремето на јуниорскиот тим на НК Хрватска од Богдановац, кој се натпреварува во 1. Жупаниска фудбалска лига на Вуковарско-сремската жупанија стана најгледано видео
Спорт

Андреа Пирло официјално тренер на „Старата дама“

А1он
Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот поранешен фубалер на клубот потпиша договор со важност до
Спорт

Жикица Тасевски е нов тренер на Работнички

Работнички го назначи Жикица Тасевски за нов шеф на стручниот штаб.  Тој доаѓа на местото на Ѓоре Јовановски, кој спогодбено го раскина договорот со клубот