trener

Спорт

Андреа Пирло официјално тренер на „Старата дама“

А1он
Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот поранешен фубалер на клубот потпиша договор со важност до
Спорт

Жикица Тасевски е нов тренер на Работнички

Работнички го назначи Жикица Тасевски за нов шеф на стручниот штаб.  Тој доаѓа на местото на Ѓоре Јовановски, кој спогодбено го раскина договорот со клубот
Спорт

Давид Дејвис е нов тренер на Веспрем

Ракометниот стручњак Давид Дејвис е новиот тренер на унгарскиот клуб Веспрем. Дејвис потпиша едногодишен договор со можност за продолжување на истиот за уште една сезона.