pirlo

Спорт

Тројца „фаворити“ за напуштање на Јувентус по смената на тренерот

А1он
Новиот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, ги поставил приоритетите за трансфери. Како што информираше италијанскиот новинар Николо Шира на Твитер, поранешниот фудбалер на „старата дама“
Спорт

Андреа Пирло официјално тренер на „Старата дама“

А1он
Андреа Пирло и официјално стана нов тренер на Јувентус. Италијанскиот фудбалски шампион вечерва потврди дека 41-годишниот поранешен фубалер на клубот потпиша договор со важност до