milan

Спорт

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он
Милан се договорил со главниот тренер на тимот Стефано Пиоли за продолжување на договорот, објави „Калчомеркато“. Според италијанскиот весник, договорот ќе биде потпишан откако извршниот