milan

Спорт

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

А1он
Тужба до Италијанската фудбалска федерација поднесе прволигашот Милан поради расистичките скандирања на навивачите на Лацио за време на минатонеделното дерби во Серија А. Фудбалерите на
Спорт

Турчинот Чалханоглу премина од Милан во Интер

А1он
Турскиот репрезентативец Хакан Чалханоглу од денеска и официјално е нов фудбалер на Интер, потпишувајќи тригодишен договор со италијанскиот шампион. Дваесетиседумгодишниот играч за врска во Интер
Спорт

Милан не сака размена на играчи со Јувентус

А1он
Фудбалскиот клуб Милан не сака договор што вклучува размена на играчи со актуелниот шампион Јувентус, пренесуваат италијанските медиуми. Постоеше можност Федерико Бернардески да премине во
Спорт

Ибрахимовиќ и догодина ќе игра во Милан за плата од 6.5 милиони евра

А1он
Шведскиот фудбалер Златан Ибрахимовиќ би требало во следните денови да го продолжи договорот со екипата на Милан до јуни 2022 година, пренесуваат денеска италијанските медиуми.
Спорт

Ибрахимовиќ: Во светот на Златан нема место за расизам

А1он
Голгетерот на Милан, Златан Ибрахимовиќ, се огласи денеска по повод вчерашниот вербален конфликт со напаѓачот на Интер, Ромелу Лукаку, демантирајќи, притоа, дека го навредувал противничкиот
Спорт

Милан има нов голман

А1он
Милан официјално го објави привлекувањето на Чипријан Татарушану со тригодишен договор. Синоќа неговиот поранешен клуб Лион го потврди трансферот и откри дека неговата вредност е
Спорт

Милан објави дека Ибрахимовиќ потпишал за уште една сезона

А1он
Сагата за иднината на Златан Ибрахимовиќ во Милано заврши. Клубот официјално објави дека потпишале со нивната sвезда за уште една сезона. Се проценува дека платата