luka modric

Спорт

Модриќ прифати да остане во Реал за помала плата

А1он
Актуелниот шпански фудбалски првак Реал Мадрид започна преговори за продолжување на соработката со капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ, објави весникот „АС“. Шпанскиот медиуми, повикувајќи
Спорт

Модриќ: Додека сум важен за Реал, се надевам дека ќе останам

А1он
Играчот за врска на Реал Мадрид, Лука Модриќ сподели како ја гледа својата иднина во кралскиот клуб. Многумина очекуваат дека ова ќе биде негова последна
Спорт

Модриќ раскажа за најголемиот скандал помеѓу Кристијано и Мурињо

А1он
Во својата биографија „На мој начин“, Лука Модриќ зборуваше за најнапнатиот момент помеѓу Кристијано Роналдо и Жозе Мурињо. Ситуацијата е од 2013 година за време
Спорт

Познати лица на промоцијата на автобиографијата на Модриќ

А1он
Играчот од средниот ред на репрезентацијата на Хрватска и Реал Мадрид, Лука Модриќ, вчеравечер во Загреб ја промовира автобиографија „Мојата игра“. На презентацијата учествуваа директорот