modric

Спорт

Модриќ за 400 натпревари за Реал: Ми се исполни сонот да играм овде

А1он
Фудбалерот од средниот ред Лука Модриќ во неделата го одигра својот 400. натпревар за Реал Мадрид. На неговиот јубилеј, Реал ја совлада Барселона на гостински
Спорт

Модриќ прифати да остане во Реал за помала плата

А1он
Актуелниот шпански фудбалски првак Реал Мадрид започна преговори за продолжување на соработката со капитенот на хрватската репрезентација Лука Модриќ, објави весникот „АС“. Шпанскиот медиуми, повикувајќи
Спорт

Познати лица на промоцијата на автобиографијата на Модриќ

А1он
Играчот од средниот ред на репрезентацијата на Хрватска и Реал Мадрид, Лука Модриќ, вчеравечер во Загреб ја промовира автобиографија „Мојата игра“. На презентацијата учествуваа директорот
Спорт

Модриќ ја отфрли првата понуда на Реал за нов договор

А1он
Играчот од средниот ред на Реал Мадрид, Лука Модриќ ја отфрли првата понуда на актуелниот европски и светски шампион за продолжување на договорот. Според „Телемадрид“
Спорт

Мијатовиќ: Модриќ е единствениот вистински кандидат за Златната топка

А1он
Легендарниот југословенски играч Предраг Мијатовиќ верува дека Хрватот Лука Модриќ од Реал Мадрид е единствениот вистински кандидат за наградата Златна топка која „Франс Фудбал“ ја