kristijano ronaldo

Спорт

(ВИДЕО) Роналдо нокаутира камерман: Несреќникот не знаеше што го погоди

А1он
Фудбалерите на Ал Наср го совладаа Ал Раед со 3:1 во шестото коло од саудискиот шампионат. Португалецот Кристијано Роналдо повторно беше во центарот на вниманието.
Магазин

Жестока расправија на Роналдо и Џорџина среде аеродром: Доста му е од неа

А1он
Кристијано Роналдо и неговата девојка Џорџина Родригез имаа јавна и жестока расправија на аеродромот во Лисабон, непосредно пред да се качат во авионот, што дополнително
Магазин

Се појави виза на Џорџина Родригез во која е наведено дека е „робинка на Роналдо“

А1он
На интернет е објавен документ во кој Георгина Родригез е означена како „робинка“ на Кристијано Роналдо. Двојката доби специјална дозвола од саудиската влада за заеднички
Спорт

ВИДЕО: Роналдо се фати за половиот орган по извиците „Меси, Меси“ од публика-се бара депортација

А1он
Португалскиот напаѓач Кристијано Роналдо направи скандал на натпреварот на неговиот Ал Наср против Ал Хилал кога беше испровоциран од навивачите на противничката екипа. Откако Ал
Магазин

Кристијано Роналдо бесен на својата Џорџина, целосно ги изгубил нервите

А1он
Кристијано Роналдо повеќе не е среќен со својата партнерка и мајка на неговите деца, атрактивната Аргентинка Георгина Родригез, пренесуваат шпанските медиуми. Џорџина и Кристијано моментално
Магазин

Откриена аферата на Роналдо: Познатaта инфлуенсерка призна се

А1он
Португалската ѕвезда наводно ја изневерувал сопругата за време на подготовките на репрезентацијата минатата година. Голема прашина во јавноста крена изјавата на венецуелскиот инфлуенсерка Џорџа Леј,
Магазин

Имам докази и видео како сме неверни со Кристијано Роналдо

А1он
Даниела Чавез, атрактивна чилеанска манекенка, Плејбој зајчица и сопственик на многу популарен профил на OnlyFans, е исто така позната по нејзината љубов кон фудбалот. Таа
Спорт

(ВИДЕО) Роналдо претставен во Ал-Наср: Освоив сѐ во Европа, сега сакам да го промовирам фудбалот

А1он
Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Кристијано Роналдо и официјално беше промовиран како нов член на Ал-Наср од Ријад. Тимот од Саудиска Арабија му