kristijano ronaldo

Спорт

Роналдо би можел да замине во Манчестер Јунајтед или ПСЖ ова лето

А1он
Кристијано Роналдо во летниот преоден рок би можел да замине во ПСЖ или да се врати во Манчестер јунајтед, јавуваат италијанските медиуми. Според нив, Јувентус
Спорт

Роналдо се откажува од 3,8 милиони евра за да нема откази во Јувентус

А1он
Откако Кристијано Роналдо и капитенот Џорџо Кјелини се согласија, и другите фудбалери и раководството на Јувентус се согласија за намалување на платите во клубот, како
Свет

Роналдо своите хотели ќе ги пренамени во болници за коронавирус

А1он
Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо ќе ги трансформира своите хотели во болници за луѓе инфицирани со коронавирусот, а покрај тоа ќе плаќа и за докторите
Спорт

Роналдо: Немам намера да се пензионирам

А1он
Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо ја коментираше својата иднина за „Скај Спорт“. Португалската sвезда го забележа својот меч број 1.000 во професионалниот фудбал минатата недела
Спорт

Ван Бастен: Кој смета дека Роналдо е подобар од Меси, не се разбира од фудбал

А1он
Поранешната ѕвезда на Ајакс, Милан и холандската репрезентација Марко ван Бастен зеде став по темата за тоа кој е подобар помеѓу Кристијано Роналдо и Лионел
Спорт

Роналдо со ново големо постигнување по вчерашниот „хет-трик“

А1он
Хет-трикот на Кристијано Роналдо против Каљари беше прв за Португалецот во Серија „А“. Со него, петкратниот освојувач на „Златната топка“ стана само вториот играч кој
Спорт

Тројца фудбалери ја надминаа границата од заработени 100 милиони долари за 2019 година

А1он
Откако заврши 2019 година, станаа јасни најголемите „победници“ во светот на спортот, барем во однос на заработените пари во последните 365 дена. И за прв