kristijano ronaldo

Спорт

Роналдо: Сè може да се случи против Атлетико

А1он
Ѕвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо верува дека неговиот тим ќе може да го елиминира Атлетико Мадрид во Лигата на Шампионите, независно од негативата по првата
Спорт

Роналдо: Пет пати ја освоив Лигата на шампионите, Атлетико никогаш

А1он
Кристијано Роналдо по поразот на неговиот Јувентус од Атлетико во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите (0:2) потсети на освоените трофеи во елитното
Спорт

Реал не се откажува од „новиот Роналдо“

А1он
Светскиот и европски клупски шампион, Реал Мадрид подготвува понуда за „новиот Кристијано Роналдо“ – 19-годишниот талент Жота од Бенфика, соопштува „АС“. Жота стана топ-стрелец и
Спорт

„Шпигел“: Роналдо признал дека силувал девојка во Америка, а неговите адвокати ги менувале одговорите за да го спасат од затвор

А1он
Германскиот весник „Шпигел“ објави шокантни информации дека постојат документи кои потврдуваат оти Кристијано Роналдо признал дека силувал девојка во Соединетите Американски Држави. Кетрин Мајорга го
Магазин

Полицијата во Лас Вегас истражува обвиненија за силување против Роналдо

Кристијан Ландов
Полицијата во Лас Вегас ќе спроведе истрага по обвинувањата на една жена која тврди дека Кристијано Роналдо ја силувал во 2009 година. Кетрин Мајорга тврди
Магазин

Девојката на Роналдо првпат го покажа целото семејство

А1он
Девојката на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез на нејзиниот Инстаграм профил објави слика од семејството. Ова е првата слика од нив шестмина како семејство во претпразнична