novak djokovic

Спорт

Ѓоковиќ ќе може да игра на Ролан Гарос без вакцина

А1он
Иако претходно беше потенцирано дека Новак Ѓоковиќ нема да може да настапи на претстојниот Ролан Гарос доколку не прими вакцина против ковид, тоа се промени.
Спорт

Ханделсблат: Спонзорите нервозно ја следат аферата околу Ѓоковиќ

А1он
Некои од главните спонзори на Новак Ѓоковиќ веќе се оградија од српскиот тенисер, додека други со нетрпение чекаат тој да ги објасни последните случувања околу
Спорт

Судот ги објави причините за депортацијата на Ѓоковиќ

А1он
Сојузниот суд на Австралија ја објави пресудата за случајот „Новак Ѓоковиќ“. Според објаснувањето, судот решавал за легитимитетот на одлуката на министерот Алекс Хоук, што значи
Спорт

Ѓоковиќ ќе ја тужи Австралија, бара отштета од 3,8 милиони евра

А1он
Новак Ѓоковиќ кој беше деопртиран непосредно пред почетокот на првиот годинашен тениски грен-слем поради укинувањето на визата, а поврзано со неговиот вакцинален статус за Ковид-19
Свет

Ѓоковиќ основал компанија која бара лек за Ковид-19

А1он
Српскиот тениски шампион Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена на почетокот на пандемијата основаа компанија која развива решенија во областа на лекувањето на коронавирусот. Имено,
Спорт

Разочарани сме, решаваа политиката и интересите – реакција на семејството Ѓоковиќ

А1он
Многу сме разочарани од одлуката на Федералниот суд и фактот дека Новак мора да ја напушти Австралија. Овде не стануваше збор само за спортот и