novak djokovic

Спорт

Ѓоковиќ: Подготвувањето за овој турнир и сè со што морав да се соочам во последните неколку недели беше психолошки и емоционално тешко

А1он
Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ по поразот во финалето на УС Опен од Русинот Даниел Медведев (4:6, 4:6, 4:6) рече дека е исцрпен на психолошки план.
Спорт

Надал за однесувањето на Ѓоковиќ: Кога сте пример за многу деца, не е добра слика да го фрлате рекетот

А1он
Дваесеткратниот освојувач на Грен слем, Рафаел Надал, го критикуваше Новак Ѓоковиќ за однесувањето на Олимпијадата во Токио, откако тој го фрли својот рекет на трибините
Спорт

Ѓоковиќ без проблеми се пласира во осминафиналето на Олимписките игри во Токио

А1он
Најдобриот тенисер на светот, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман во осминафиналето на Олимпијадата во Токио. Србинот претпладнево без поголема мака го победи Германецот Јан-Ленард Штруф со
Спорт

ВИДЕО: Огномет и журка за Ѓоковиќ, стотици фанови го пречекаа најдобриот светски тенисер во Белград

А1он
Со огномет организиран во негова чест, светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ денеска беше пречекан во Белград, на денот на кој го собори еден од
Спорт

Ѓоковиќ го „преслуша“ Зверев и се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон

А1он
Најдобриот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на завршниот мастерс во Лондон, откако денеска го победи Германецот, Александар Зверев со 6:3, 7:6
Спорт

ВИДЕО: Драма во Париз – Циципас потклекна по пет сета, Ѓоковиќ оди во финале против Надал

А1он
Во неверојатно возбудлив меч вечерва во Париз, најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ уште еднаш ја покажа својата ментална цврстина и по безмалку четири часа, успеа
Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ пак погоди судија со топче во глава

А1он
Најдобриот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, повторно се најде во медиумските извештаи поради удирање на судија со топче во текот на мечот, а последниот инцидент се